Your Cart
treba chranit labky pocas leta

Otázky od vás: Treba chrániť psie labky počas leta?

V našej rubrike Labka hore! odpovedáme na vaše otázky o telesnom aj psychickom zdraví psov a mačiek, krmive bez nezmyslov a technologických či trendy vychytávkach do domácnosti so zvieratami. Máte otázku? Napíšte nám na Facebooku, Instagrame alebo info@zuzalo.sk. Tentokrát otázka znie: Treba chrániť psie labky počas leta?

Vankúšiky na labkách sú síce silné, nakoľko slúžia na ochranu psích končatín, avšak evolúcia nepočítala s ľudskými výmyslami. Psie labky dennodenne zažívajú opotrebovanie teplom, napríklad horúcim asfaltom alebo horúcim plech na poklope kanála. Labky psa sa tiež dostávajú do kontaktu s hnojivami alebo peľom na povrchu pôdy, horúcim pieskom, ostrými kameňmi alebo soľou a inými chemikáliami používanými pri údržbe ciest.

Chodníky a asfalt sú v lete také horúce, že by sme po nich pravdepodobne nemohli chodiť naboso. Tak prečo by to mali robiť psy?

Ako chrániť psie labky pred vonkajším prostredím

Napríklad ochranným balzamom PawTection, ktorý obsahuje prírodnú voskovú zmes a zároveň poskytuje ochrannú a výživnú bariéru medzi povrchom a labkami. PawTection je najúčinnejší, keď sa používa ako preventívny prostriedok pred tým, než sa spolu so psom venujete aktivitám v exteriéri. Prevencia je vždy lepšia a menej nákladná než liečba. Nehovoriac o tom, že návšteva veterinára môže byť pre psíka stresujúcim zážitkom.

Ako sa starať o citlivé a suché labky

Všimli ste si, že váš chlpáč má ťažkosti s labkami? Sú jeho labky suché, prasknuté, vyblednuté alebo dokonca svrbiace? V tom prípade môžete použiť liečivý balzam Paw Soother, ktorý pomáha hojiť poškodené labky, upokojuje bolesť a podráždenie.

Ak sú psie labky suché, s poškrabanými vankúšikmi, nemusíte hneď panikáriť. Je úplne normálne, že sa labky psov sú z času na čas drsné, nemali by tak však také zostať dlhodobo. Prírodná zmes balzamu Paw Soother s vitamínom E je ideálna na zvlhčenie suchých vankúšikov na labky, zatiaľ čo extrakt z nechtíka jemne upokojuje a zjemňuje podráždenú alebo popraskanú pokožku.

Príčiny suchých a poškodených labiek

Alergie

Olizuje alebo hryzie si váš pes labky viac ako obvykle? V tomto prípade môže byť vinníkom alergia. Ak dôjde k nadmernému lízaniu alebo hryzeniu labiek, psík si môže privodiť závažnejšie problémy, napríklad odreniny alebo kvasinkové infekcie. Ak takéto správanie spozorujete, je dôležité konať rýchlo. Kombinácia protizápalových, antibakteriálnych a upokojujúcich prísad v Paw Soother je vhodná aj na to, aby ste alergickú reakciu dostali pod kontrolu.

Hyperkeratóza u psa

Hyperkeratóza je stav, ktorý spôsobuje, že tlapky psov sú hrubšie a majú nadmerne stvrdnutú vrchnú vrstvu kože. Tento stav je spôsobený nadmernou produkciou keratínu a je všeobecne príznakom závažnejšieho stavu. Neexistuje žiadny známy liek na hyperkeratózu, ale silné liečivé zložky v balzame Paw Soother vedia pomôcť aj v takomto prípade. Paw Soother lieči a zvlhčuje vankúšiky labiek, minimalizuje príznaky a zvyšuje pohodlie vášho psa.

Rezy, odreniny a jazvy

Bez ohľadu na to, aký veľký pozor dávate na svojho psa, malá nehoda sa občas stane každému. Ak si váš pes privodí ranku na labke, môžete opäť použiť Paw Soother. Jeho liečivé a dezinfekčné vlastnosti sú dostatočne jemné na použitie na ranu, zatiaľ čo hydratačné a antioxidačné zložky sú dostatočne silné na to, aby odstránili viditeľné jazvy.

Máte otázku? Napíšte nám na Facebooku, Instagrame alebo pošlite email na info@zuzalo.sk.

One comment

  1. […] Horúce počasie a povrchy – prečítajte si ako sa starať o psie labky počas leta […]

Pridaj komentár
Krmivo bez nezmyslov

100% čisté zloženie

Doprava zdarma

pri objednávke nad 59€

Jednoduché vrátenie tovaru

do 14 dní

100% Bezpečný nákup

MasterCard / Visa

PREDAJŇA

Zuzalo – chovateľské potreby
Grösslingová 11, 811 09
Bratislava – Staré Mesto

Po – Pia 10:30 – 13:00 a 13:30 – 18:00

So
10:00 – 14:00