Your Cart
ako vybrat spravny postroj pre psa

Ako vybrať správny postroj pre psa podľa expertov?

Postroj pre psa pomôže, keď chlpáč na obojku s vodítkom silno trhá či ťahá a môže si tak privodiť zranenie. Je nenahraditeľným pomocníkom aj v prípade, že so psom športujete. Ako však vybrať ten správny postroj práve pre vášho psa?

Aké funkcie má spĺňať dobrý postroj pre psa?

V prvom rade je účelom postroja poskytnúť vám 100% kontrolu nad pohybom psa. Psovi s veľkou silou alebo energiou nemusí obojok stačiť. Menšie plemená ako napríklad yorkshire alebo čivava si môžu jednoducho poškodiť krčnú chrbticu. Pri prudkom pohybe sa môže obojok pretrhnúť, škrtiť alebo nevytvorí dostatočný odpor na zastavenie pohybu psa. Brachycefalické plemená ako mopslík alebo francúzsky buldoček, ktoré majú od prírody sťažené dýchanie, zase na postroji ocenia väčšiu priechodnosť dýchacích ciest.
zee.dog milky

Trendy postroj je nepochybne aj vyjadrením štýlu majiteľa a jeho psa. Na fotografii je model Zee.dog Milky.

Pre takýchto psov znamená postroj aj väčšie pohodlie. Na rozdiel od obojku utiahnutého okolo krku, postroj sa pripína k vodítku v oblasti chrbtice alebo na zospodu na hrudi. Tým sa úplne eliminuje tlak na krčné stavce, ktorý vzniká pri obojkoch. Naopak, tlak ťahu sa rozloží na väčšiu oblasť hrude alebo chrbta. Mať kontrolu nad pohybom psom znamená, že pes je vo väčšom bezpečí. Nie jednému psičkárovo sa už stalo, že neposedný pes naháňajúci veveričku sa mu z obojka jednoducho vyšmykol. Mnohí majitelia psov nasádzajú postroj svojmu psovi hlavne vtedy, keď idú do prírody

Postroj sa dá využiť aj pri výcviku odnaučenia ťahania na vodítku. Ako píše Pes Bruno: „K tomuto účelu skvelo fungujú tzv. easy walk postroje. Neupínajú sa klasicky na chrbte, ale na hrudi. To zabezpečuje otočenie psa v prípade ťahania a preorientovanie jeho pozornosti na svojho pána.”

sportovy postroj pre psa
bezpecnostny postroj pre psa

Máte záujem o Ruffwear postroj, ale nenašli ste ho v našej ponuke? Kontaktujte nás a objednáme ho pre vás.

Športujete so svojim psom? V takom prípade je kvalitný športový postroj pre dôvody spomínané vyššie nevyhnutnosťou. Športové bezpečnostné postroje majú často úchyt na prenesenie psa v rukách, trebárs cez rieku alebo priepasť. Premakané postroje pre športových psov už dve desaťročia vyrába americká značka Ruffwear. Ruffwear ponúka postroje pre všetky možné športy, od lyžovania so psom, cez hiking, climbing alebo trail running. Na každodenné nosenie vyvinuli jeden z ich najznámejších postrojov Ruffwear Front Range, ktorý disponuje až 2 úchytmi na vodítko.

ruffwear postroj front range
fronte range postroj

Postroj Ruffwear Front Range navrhnutý pre každodenné nosenie v 6 farbách je medzi psičkármi známy pohodlnosťou a výdržou.

Ako vybrať správny postroj pre vášho psa?

Definujte si primárny účel, na ktorý má postroj slúžiť. Chcete znížiť tlak, ktorý vytvára obojok na krčných stavcoch vášho psa? Dobre vám poslúži postroj s úchytom pre vodítko  na chrbte alebo na hrudnom koši.

Používate postroj, váš pes však pri tom stále dychčí? Radšej siahnite po postroji v tvare písmena H, ktorý sa hrudného koša vôbec nedotýka.

Plánujete so psom aktívne športovať? Siahnite po športovom postroji vyvinutom na konkrétny šport, ktorý disponuje reflexnými prvkami alebo úchytom na svetlo a ID známkou.

Naša ponuka obsahuje aj tri Zee.dog postroje v tvare písmena H.

4 veci, ktoré si treba všimnúť pri kúpe postroja

Kupujete postroj v bežných chovateľských potrebách? Potom si pri kúpe postroja dobre všímajte:

  1. Rozmery, rozmery a ešte raz rozmery. Keď meriate obvod psa, urobte to v najširšej časti jeho hrude. Po navlečení postroja by ste mali byť schopný strčiť medzi srsť psa a postroj pár prstov (dlaňou k srsti).
  2. Aké kvalitné je kovanie resp. zapínanie popruhov? Vydrží aj prudký ťah vášho psa?
  3. Sú popruhy na postroji kvalitne prešívané a ideálne prišité priamo na postroji, čím sa znižuje možnosť odtrhnutia?
  4. Je polstrovanie (výplň) dostatočne mäkká a ľahká, aby neodierala psa na srsti?

Hľadáte postroj pre psa na každodenné nosenie?

Obľúbený postroj je tzv. nórsky typ (napríklad ako postroj Julius K9), avšak mnohí majitelia psov spozorovali, že nórsky postroj ich psa obmedzuje pri pohybe. Psia fyzioterapeutka Zuzana Wildmannová z Fyziopes.cz nórsky postroj vôbec neodporúča a prirovnáva ho k tomu, ako keby ste si popruh od batohu uviazali okolo svojej hrude:

„Nórsky postroj obmedzuje hybnosť hrudných končatín, respektíve lopatiek a ramenného kĺbu a zvlášť u psa, ktorý na tomto postroji ťahá, sa napätie prenáša najmä do hrudnej a krčnej chrbtice, ramien a lopatiek. Oveľa vhodnejší je postroj, ktorý vedie medzi prednými nohami psa a okolo hrudníka za lopatkou a neobmedzuje psa v pohybe.”

Také sú napríklad postroje v tvare písmena H alebo Y.

Pridaj komentár
Krmivo bez nezmyslov

100% čisté zloženie

Doprava zdarma

pri objednávke nad 59€

Jednoduché vrátenie tovaru

do 14 dní

100% Bezpečný nákup

MasterCard / Visa

PREDAJŇA

Zuzalo – chovateľské potreby
Grösslingová 11, 811 09
Bratislava – Staré Mesto

Po – Pia 10:30 – 13:00 a 13:30 – 18:00

So
10:00 – 14:00