Your Cart
psie labky v zime

3 kroky na domácu starostlivosť o psie labky v zime

Labky v zime dostávajú zabrať. Sú vystavené toxickým chemikáliám z ciest a drsnému ľadovému povrchu, čo spôsobuje riziko vysušenia, popraskania, omrzlín alebo chemických popálenín. Našťastie, existuje niekoľko opatrení, ktoré pomôžu udržať labky vášho psa zdravé.

K dispozícii je viacero ochranných balzamov, ktoré pomáhajú chrániť labky vášho psa. Dokážu to dokonca aj niektoré ľudské produkty. Akonáhle nájdete balzam, ktorý sa vám pozdáva, urobte nasledujúce 3 opatrenia. Pokiaľ ste spozorovali, že psík potrebuje zvýšenú starostlivosť o labky, nákup balzamu neodkladajte, aby sa situácia ešte nezhoršila.

labka
suche packy

Poškodené labky sú pre ich majiteľa bolestivé a spôsobujú mu nepohodlie.

1. krok: Pripravte psie labky na aplikáciu balzamu

Ak má váš pes dlhé chlpy, pomocou zastrihávača udržujte srsť medzi vankúšikmi labiek krátku, aby žiaden z chlpov neprichádzal do kontaktu so zemou. To pomôže zabrániť tomu, aby sa medzi vankúšikmi labiek a okolo nich tvorili ľadové guľôčky, ktoré môžu byť bolestivé a spôsobiť mechanické poškodenie. Krátka srsť tiež uľahčuje aplikáciu balzamu na labky.

Udržiavanie upravených pazúrikov je dôležité po celý rok, ale o to viac v zime, pretože dlhé pazúriky nútia labku roztiahnuť sa a je tak pravdepodobnejšie, že sa medzi vankúšikmi bude hromadiť sneh a ľad. Tesne predtým, ako vyjdete na prechádzku, naneste na labky tenkú vrstvu ochranného balzamu alebo vazelíny.

prirodna-veganska-kozmetika-pre-psov
psie labky

Účinok organických balzamov na labky od Natural Dog Company je overená tisíckami psov.

2. krok: Počas venčenia dávajte pozor na soľ a rozmrazovacie látky na cestách

Treba si uvedomiť, že soľ a väčšina rozmrazovacích látok môžu byť pre našich psích priateľov toxické. Snažte sa držať psa mimo ciest a chodníkov, ktoré sú silne ošetrené soľou a chemickými rozmrazovačmi.  Keď ste vonku, nenechajte svojho psa jesť snehovú kašu alebo piť z kaluží v blízkosti udržiavaných ciest a chodníkov.

psie labky v zime
pes v zime

3. krok: O labky v zime sa treba starať aj po venčení

Po prechádzke utrite labky psa teplou handričkou, aby ste odstránili sneh a ľad. Potom naneste ďalšiu vrstvu balzamu, aby ste upokojili podráždenie a zabránili vysušeniu labiek.

zdrave packy
zdrave packy

Poškodené a zdravé psie labky po pravidelnej aplikácii ochranného balzamu.

Majitelia psov sa často sťažujú, že psík si labky namazané balzamom či vazelinou snaží zlízať. Preto odporúčame siahnuť po balzame so 100% prírodným zložením vyrobený zo surovín, ktoré psíkovi nemôžu ublížiť ani po prehltnutí. Aby ste psíka rozptýlili od lízania labiek, pokúste sa ho zabaviť a presmerovať jeho pozornosť na hračku. Takisto môžete vyskúšať naniesť balzam a následne nôžky vložiť do detských ponožiek, ktoré urýchlia vstrebanie liečivých olejov.

Extra tipy: vyskúšajte topánky pre psov

Ďalšou dobrou, no trošku nákladnejšou možnosťou na ochranu labiek vášho psa sú psie topánky. Napríklad topánky pre psa od Ruffwear pozostávajú z flexibilnej podrážky a nepremokavej vrchnej časti s remienkom na suchý zips, ktorý pomáha udržiavať ich na mieste. Tieto topánky chránia labku tým, že ju udržujú v suchu a zabraňujú vystaveniu soli a rozmrazovacím látkam.

Nezabudnite skontrolovať, či topánky nie sú príliš utiahnuté. Topánka by mala byť priliehavá, aby nekĺzala, ale nie až tak pevne, aby zúžila labku. Psy majú tendenciu najskôr topánky odmietať, takže ho najskôr skúste aklimatizovať na nosenie topánočiek, napríklad v domácnosti. Postupne predlžujte čas, kým si pes na topánky zvykne. A hlavne poriadne zmerajte labky, pretože niektorí psi majú väčšie predné labky. 

topanky pre psa ruffwear outdoor

Ďalšie dôvody, ktoré môžu spôsobovať suché, drsné alebo poškodené labky:

  • Horúce počasie a povrchy – prečítajte si ako sa starať o psie labky počas leta
  • Hyperkeratóza – prečítajte si, čo táto diagnóza môže spôsobiť vášmu psíkovi
  • Alergie – alergia na alergén vo vonkajšom prostredí (napríklad peľ) alebo na potravu sa môže odraziť aj na zlom stave labiek.

Zima môže byť na chodidlách nášho psa náročná, ale dobrá starostlivosť a ochrana labiek pomocou balzamu alebo topánok je tá správna cesta k udržaniu zdravých, hebkých labiek bez zranení a zlupujúcej sa kože.

Pridaj komentár
Krmivo bez nezmyslov

100% čisté zloženie

Doprava zdarma

pri objednávke nad 59€

Jednoduché vrátenie tovaru

do 14 dní

100% Bezpečný nákup

MasterCard / Visa

PREDAJŇA

Zuzalo – chovateľské potreby
Dunajská 64, 811 08
Bratislava – Staré Mesto

Po – Pia 10:30 – 13:00 a 13:30 – 18:00

So
10:00 – 14:00