Your Cart
ako vybrat granule yoggies

Vyberáme Yoggies granule a konzervy – návod ako na to

Yoggies je česká značka krmiva pre psy a mačky, ktorú preslávili jej kvalitné granule lisované za studena. Nakoľko sa u našich zákazníkov tešia veľkej popularite, rozhodli sme sa odpovedať na najčastejšie otázky, ktoré sa pýtate pri kúpe Yoggies. 

Na úvod pár stručných info o granuliach Yoggies:

 • Granule Yoggies sú 100% bez chémie, obilia a lepku.
 • Obsahujú až 87% mäsa pred sušením.
 • Obsahujú probiotiká pre lepšie trávenie
 • Receptúra je zostavená na štýl BARF.
 • Granule znižujú riziko torzie žalúdka a potravinových alergií.

Okrem za studena lisovaných granúl ponúka Yoggies aj mäsové konzervy s kúskami svaloviny a široký výber zdravých pamlsiek.

OBSAH ČLÁNKU:

 1. Ako vybrať správne Yoggies granule pre svojho psa?
 2. Aký je rozdiel medzi konzervami Yoggies?
 3. Ktoré Yoggies pamlsky sú najobľúbenejšie?
 4. Aký je rozdiel medzi za studena lisovanými granulami a bežnými granulami, ktoré poznám z obchodov?
 5. Aké je dávkovanie granúl Yoggies?

1. Ako vybrať správne Yoggies granule pre svojho psa?

Všetky Yoggies granuleall life stages, teda pre psy v každom veku (vrátane šteniatok a seniorov). Každý psík je individuálny a môžu mu sadnúť iné granule ako nižšie odporúčané, ale môžete sa riadiť aj nasledujúcimi info:

Kuracie Yoggies „zlatou strednou cestou”. Majú dostatok vitamínov, vlákniny, kĺbovej výživy, prebiotík aj probiotík pre zdravie a imunitu každého psa. Tieto granule odporúčame pre dospelé psy pri strednej a vyššej záťaži.

Jahňacie Yoggies sú diétnejšie a skvele stráviteľné každodenné krmivo primárne pre dospelé psy v nižšej až strednej záťaži. Je vhodné aj pre psy s diétami, alergiami a zažívacími ťažkosťami.

Kačacie Yoggies možno odporučiť ako primárne granule pre šteňatá a pre dospelé psy vo vysokej záťaži, aktívne a pracovné psy všetkých plemien. Hodí sa aj pre gravidné sučky, sučky v laktácii.

Kozie Yoggies odporúčame pre starších psíkov, psíkov s nadváhou, potravinovou alergiou, alebo na rôznych diétach. Môžu byť aj zdravou a chutnou alternatívou veterinárnych diét (po porade s veterinárom).

Yoggies granule sú tvrdé, vďaka čomu mechanicky čistia psí chrup. Vyššia tvrdosť však môže vadiť starším psíkom s menším počtom zubov, ktorí inklinujú k mäkššej strave.

Pozrite si výber YOGGIES MINI granule pre malých psov

Pozrite si výber YOGGIES granule pre stredne veľkých a veľkých psov

yoggies granule

Zdroj: Instagram Zuzalo / @amstaffwandering

2. Aký je rozdiel medzi konzervami Yoggies?

Všetky konzervy Yoggies v našej ponuke (s výnimkou hydinovej) sú monoproteínové, čo znamená, že obsahujú iba 1 zdroj mäsa, teda proteínu. 

Konzerva s najvyšším podielom mäsa je kačacia konzerva s brusnicami – obsahuje až 90% mäsa. 

Hovädzia konzerva a zverinová konzerva obsahujú 65% mäsa. 

Medzi úplne najobľúbenejšie patrí jahňacia konzerva s váhou 200 g a s 62% obsahom jahňaciny, ktorá sa radí medzi ľahšie mäsá.

Hydinová konzerva obsahuje 59% mäsovej zmesy z kuraťa, kačice a morky, takže nie je vhodná pre psy s alergiou na kuracie mäso. 

Všetky konzervy sú bez obilnín a bez chémie

yoggies pamlsky
yoggies konzervy

3. Aké sú najobľúbenejšie pamlsky Yoggies?

Absolutným hitom sú hovädzie B.A:R.F výcvikové kúsky, ktoré obsahujú iba 100% čistej sušenej svaloviny v takej kvalite, že ich môžete pokojne ochutnať aj vy. 

Z trvácnych pamlsiek odporúčame FIT klátik, ktorý psíkovi vydrží viac hodín – pozor však, pri dlhom žužlaní pamlska púšťa “farbu”, preto si treba dávať pozor, aby psík nezašpinil pelech alebo koberec. 

Veľmi obľúbenými sú aj špenátovové sucháre, a to dokonca aj napriek tomu, že neobsahujú mäso. 

Výhodou pamlsiek FIT KOSTIČKA je zase to, že menšieho psa (s váhou do 5 kg) táto pamlska nasýti ako bežná porcia granúl. 

4. Aký je rozdiel medzi sa studena lisovanými granulami a bežnými granulami?

Zjednodušene vysvetlené, bežné tepelne upravené granule sa vyrábajú zo zmesi čerstvého mäsa (pozor, toto platí iba v prípade prémiových značiek ako napríklad Canagan v našej ponuke), ďalej sušenej mäsovej či mäsokostnej múčky a ďalších zdrojov sacharidov, tukov vitamínov (ryža, zelenina, v lacných granulách najmä pšenica a kukurica). Z tejto zmesy sa vytvorí cesto, ktoré sa pri teplote okolo 190°C vytvaruje do granuliek. Následne sa granulky obohatia o prídavky v podobe vitamínov a konzervantov. 

Treba však povedať, že extrudované granule nemusíte hneď zatracovať – prémiové tepelne upravené granule z kvalitných surovín s čerstvým mäsom ako hlavnej suroviny v zložení môžu psovi poskytnúť všetko, čo potrebuje pre zdravý fyzický aj psychický vývoj.

Za studena lisované granule, ako už hovorí názov, obsahujú najmä surové mäso (v Yoggies je to 87% pred sušením) a surové ovocie a zeleninu, ktoré sú následne pomaly sušené pri teplotách max. 38°C. Originálne granule lisované za studena musia byť potom balené v papierovom vreci, aby krmivo vrátane probiotických kultúr „dýchalo“.

5. Aké je dávkovanie Yoggies granúl?

Obecné pravidlov prípade Yoggies znie, že zdravý pes by mal mať denný príjem zhruba 1.2% svojej hmotnosti. 

Napríklad ak váš pes váži 10 kg, 1% je 100 g, a teda jeho denná dávke 1.2% je 120 gramov.

Pomôcť vám môže aj kalkulačka krmných dávok, ktorú má výrobca Yoggies zverejnenú na svojom webe.

Zdroje použité v článku:

 • Yoggies 
 • L. Michalička, M. Michaličková: Sprievodca výživou psov, 2021
Pridaj komentár
Krmivo bez nezmyslov

100% čisté zloženie

Doprava zdarma

pri objednávke nad 59€

Jednoduché vrátenie tovaru

do 14 dní

100% Bezpečný nákup

MasterCard / Visa

PREDAJŇA

Zuzalo – chovateľské potreby
Grösslingová 11, 811 09
Bratislava – Staré Mesto

Po – Pia 10:30 – 13:00 a 13:30 – 18:00

So
10:00 – 14:00